statystyka
Blog > Komentarze do wpisu
Jak to jest być w ciąży?

Kobieta już wie. Teraz, po 8 miesiącach w stanie błogosławionym może spokojnie podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Trochę jak alkoholik, który dopiero po pewnym czasie może udzielać rad swoim współtowarzyszom w niedoli, tak Nieprasująca ograniczy się tylko do opowiadania o swoim przypadku. 

Po 8 miesiącach przeżywa właśnie pierwsze poważniejsze tąpnięcie nastroju. Poprzednie wybuchy płaczu z powodu zmiany świateł na skrzyżowaniu, chwile pełne uniesień na widok kwiatów, ptaszków, choinek, etc., awantury o to, że Niezmywający znów wypił jej mleko, zjadł ostatni kawałek chleba, wędliny, ciasta, tak można wyliczać bez końca bo Niezmywający zjada wszystko (co Kobieta odbiera jako atak na jej niezawisłość i prawo do życia – nie wiedzieć dlaczego, ale tak ma) oraz ataki paniki na widok chorych dzieci i ataków furii z powodu "bo tak!", to wszystko nic. Nic w porównaniu z tym co teraz ma w głowie. Jak na razie z całą pewnością Kobieta może zgodzić się ze swoją koleżanką, która zawsze powtarzała, że ciąża to nie stan romantyczny, a co Nieprasująca obierała jak prawie bluźnierstwo. Fakt romantyzmu to tu nie ma. 

Żeby nie było, to nie jest narzekanie, bo Nieprasująca dobrze wie, że to wszystko z troski, że to przejaw zainteresowania i sposób na okazanie sympatii. Tylko czasami nabiera groteskowego charakteru. I tak, będąc w ciąży trzeba liczyć się z tym, że:

 – prawie  każdy, kto Cię tylko widzi wyciąga ręce i maca twój brzuch. Nie ważne, że Kobieta nie ma na to ochoty, że nie wyraża zgody. Oooo! Jaki brzuszek! I już łapska lądują na tobie. A jak zwrócisz uwagę, że nie chcesz-  to obraza boska z urzędu, a jak zrobisz jakimś cudem unik i uciekniesz o dwa kroki to i tak Cię dogonią.  Ludzie nie macajcie Kobiety w ciąży! 

- W czasie imprez  większość wyciąga z ciebie informacje, które raczej należą do sfery intymnej. Przynajmniej tak się Kobiecie do tej pory wydawało. Pytanie wprost o nudności, dolegliwości trawienne, albo badania ginekologiczne w knajpie pełnej ludzi nie są chyba na miejscu. Jak udasz, że nie słyszysz to i tak jakaś dobra dusza potrafi krzyknąć na pół lokalu –„ A rzygasz rano?”

 - Sylwestra można spędzić na pocieszaniu wszystkich pijanych koleżanek, które dzieci mieć nie mogą, chcą, ale nie są gotowe;  nie chcą, ale jak widzą Kobietę to chcą, ale partner nie chce i inne tego typu kombinacje w zależności od ilości wypitego alkoholu. Druga grupa „już matek”, cały wieczór opowiadała o swoich porodach i wybierała Nieprasującej szpital, znieczulenie i opcje porodu rodzinnego, pod wodą, cesarskiego. Też w zależności od ilości wypitego alkoholu. Jedna tylko matka bawiła się na całego i nie dzieliła się swoim doświadczeniem, za co jej Nieprasująca z całego serca dziękuje. Ludzie nie uświadamiajcie ciężarnych w czasie imprez sylwestrowych, karnawałowych, w czasie imienin i innych jubileuszy! Dajcie się im bawić. 

- koleżanki z pracy będą traktować Cię jak ułomną albo ograniczoną intelektualnie i wydzwaniać z pretensjami jak to mają ciężko boś śmiała iść w 5 miesiącu na zwolnienie i nie chcesz dojeżdżać do pracy 200 km, a one muszą za Ciebie jeden egzamin poprowadzić. Koleżanki pocałujcie się w ... 

 - spotkane sąsiadki, ciotki i inne kobiety starsze raczą Kobietę makabrycznymi opowieściami o koleżankach ich córek, które powiły dzieci chore albo to tym jak to lekarze  coś schrzanili przy porodzie. No miodzio, Panowie, jak mawia pewien Pingwin. 

 

W związku z powyższym Kobieta pakuje się i jedzie na obserwacje do szpitala, bo tak jej osobisty lekarz prowadzący nakazał. 

 

Si ju!

środa, 11 kwietnia 2012, kobieta_nieprasujaca

Polecane wpisy

  • Andrzejki

    Aaaaa, bo to Andrzejki dzisiaj są (albo wczoraj były). Nieprasująca właśnie olśniło dlaczegóż to Niezmywający tak chętnie Dziecięciem Osobistym zajmował się ca

  • kobieta nie pisze

    bo w ciąży jest. Jakby to było jakieś usprawiedliwienie. Stan odmienny troszku ją z rytmu wyprowadził, nerw nadszarpną, uwagę odwrócił od wszystkiego wektor do

  • z życia nauczyciela akademickiego

    Egzamin z ukochanej przez wszystkich metodologii. Występują : Student i Egzaminujący. Miejsce: Sala 098, II piętro, budynek C. Egzaminujący: Co zaliczamy do na

Komentarze
2012/04/11 14:42:26
Trzymaj się i nie daj. Choć w ciąży nie jestem doskonale mogę sobie wyobrazić jak irytujące potrafią być te wszelkie 'mądre rady' udzielane z pozycji 'bardziej doświadczonych'. Ufaj sobie jak dotąd, a jak będziesz porady potrzebować, to wierzę że po nią sięgniesz do sensownego źródła. Pozdrawiam.
-
2012/04/11 17:01:59
Tęskniłam za Twoimi wpisami :) powodzenia i zdrowia życzę!
-
wiklasia
2012/04/11 22:26:28
i wiesz co? to się nie skończy wraz z Waszym porodem. Ciocie Dobra Rada nie są gatunkiem wymierającym wraz z pierwszymi porodowymi skurczami. Dopiero po porodzie namnaża się ten gatunek niemożebnie.
p.s. a macanek brzucha nie znosiłam i w odwecie gotowa byłam pomacać brzuch interlokutora przywdziewając na twarz bazyliszkowy uśmiech i sącząc przez wykrzywione owym bazyliszkowym uśmiechem zapytanie:" a Twój brzuch?, też w porządku się macie?"
-
wildfemale
2012/04/14 23:10:58
Przeraża mnie to o macaniu brzucha. W życiu bym nie wpadła na taki pomysł. Owszem, fakt że jak widzę znajomą w ciąży to mam ochotę dotknąć jej brzucha, ale to nie znaczy, że to robię.
-
wiklasia
2012/05/04 21:49:03
i jak tam?
-
wiklasia
2012/05/11 22:11:17
jak to jest nie (?) być już w ciąży? czy może jeszcze być?
-
wildfemale
2012/06/09 19:49:35
Właśnie, właśnie. Już po narodzinach?
-
wiklasia
2012/06/17 22:53:33
Nieprasująca
widzę, że wessało Cię macierzyństwo na amen
wyślij stamtąd chociaż jeden znak żeś cała i masz się dobrze
-
merinda_issaga
2012/07/07 20:30:52
ja kiedys prawie klepnelam kolege w tylek jak mnie po brzuchu zmacal... czy mi sie wydaje czy terminy mialysmy zblizone? u nas poczatek maja
-
2012/07/10 16:09:01
Ta ciąża to nie jest łatwy stan.
Ale po ciąży też nie jest łatwo:)
Nie, że straszę. Kciuki trzymam.
-
wiklasia
2012/11/13 22:47:22
było przecież "Si ju"
więc wypatruję z nadzieją
i z troską
jesteś?
radzisz sobie?
bo ja czekam
-
alicja_grap
2013/01/02 10:02:48
Wszystkiego dobrego!
-
Gość: Esti, *.109-247-28.customer.lyse.net
2013/01/07 22:56:20
Tak,to obmacywanie po brzuchu jest straszne.Mam ochotę krzyczeć zostawcie mnie i mój brzuch!!!!!!
-
fidelis_lupus
2013/09/01 00:40:59
Tak to jest- ty jesteś w ciąży, ale wszyscy dookoła wiedzą więcej od ciebie. Nie tylko z ciążą tak jest.
Tak mi nagadałaś (napisałaś :) ) u jedzonku, że aż idę sobie zgrzeszyć. Cholera, środek nocy, a ja idę obrabiać lodówę.
Pozdrawiam Nieprasującą i Brzuszek :)
-
2013/09/12 21:46:06
Orrrany.
Zostanę przy hodowli Myszy.
Dużo zdrowia :-)